דבר יו"ר הארגון

חברות וחברים יקרים,

בפרוש עלינו השנה העברית החדשה אני מבקש בשורות הבאות לעדכן אתכם בנושאי הליבה שמעסיקים אותנו בארגון. אשמח להמשיך ולעדכן אתכם מידי חודש בהתפתחויות ובחידושים השונים.

סעיף 345 ב' של הביטוח הלאומי

מספר לא מבוטל של נכים פנו אלי באחרונה בנושא הזה והתלוננו על הפגיעה הממשית בשכרם ובתנאי החיים שלהם. במה מדובר ?

המוסד לביטוח הלאומי בישראל החליט באחרונה לחייב כל נכה שקיבל או מקבל פיצוי בגין אבדן כושר עבודה בחיוב בן מאות שקלים בחודש. ולא זו בלבד אלא שהמוסד מבצע חיוב רטרואקטיבי מ-2016.

זו גזירה שהציבור שלנו לא יכול ולא צריך לעמוד בה. אנחנו ניאבק בגזירה הזאת בכל כוח ובכל תוקף. ואכן בימים אלה אני נפגש עם עורך דין המתמחה בתחום כדי להגיש עתירה נגד החיוב הלא חוקי הזה. אעדכן אתכם בהתפתחויות כמובן.

עדכון קיצבאות הנכות

בעבר קיצבאות הנכות היו צמודות לשכר הממוצע במשק. היום הן צמודות למדד יוקר המחיה. מדד זה כידוע לא השתנה כבר שנים רבות מה שגורם לשחיקה מתמשכת בשווי הקיצבאות שאנו הנכים מקבלים.

יש בידי הבטחה של שר האוצר משה כחלון שהעוול הזה יתוקן עם הקמת הממשלה החדשה. לא יעלה על הדעת שהשכר של כל עובדי המשק מתעדכן ועולה ורק הקיצבאות שלנו נותרות ללא שינוי ואפילו נשחקות מאוד. לא נשקוט עד אשר הקיצבאות שלנו יוצמדו מחדש לשכר הממוצע במשק ויזכו לעדכונים ריאליים.

טיפול באלמנות נכי העבודה חברות הארגון

נושא חשוב נוסף שנמצא על שולחני ולא יורד ממנו הוא הפסקת העוול לאלמנות נכי העבודה אשר לא יכולות לחיות עם בן זוג חדש כיוון שהביטוח הלאומי מיד שולל מאשה ש"מעזה" לעשות כך את קיצבת הביטוח הלאומי שלה.

הדעת לא סובלת התעללות נפשית שכזאת מה גם שמדובר בקיצבה המגיעה להן על פי חוק. יש לנו גם בנושא זה הבטחה אישית מפורשת של שר האוצר שאף החל לקדם הליכי חקיקה ראשוניים בנושא. אעדכן לכשיתקבל   התיקון

יום זכרון להרוגי תאונות העבודה

יש בישראל לא מעט ימי זכרון  ליקרים לנו. יש יום זיכרון לחללי צה"ל ויש אפילו יום  מיוחד לחללי תאונות הדרכים. אני בהחלט מברך על כך. אבל משום מה איש לא חשב לציין יום מיוחד בשנה לזכרם של הרוגי תאונות העבודה שמספרם הולך וגדל מידי שנה לצערנו.

העבודה היא ערך אנושי חשוב וגם ערך חשוב וקדוש ביהדות. מיליוני האנשים – נשים וגברים כאחד —  שיוצאים מידי בוקר לעבודת יומם כדי להביא פרנסה לבני משפחותיהם מבצעים שליחות חשובה. העבודה שלהם מכניסה כסף לקופת המדינה והמוסדות השונים ומאפשרת למדינה שלנו לצמוח ולפרוח.

הילדים שנותרים יתומים בגלל אמא או אבא שיצא לעבודה ולא שב ממנה זכאים להרגיש ולדעת שהמדינה מעריכה את הקרבן שהקריבו והיא תקדיש – כך אני מייחל – יום הוקרה ואזכרה מיוחד לכבוד זכרם.

בארגון שלנו חברות כיום כ-5000 אלמנות נפגעי תאונות עבודה. מגיע להם לזכות בכבוד ובהוקרה של ציון יום מיוחד לזכר הבעלים שלהם שנפלו במהלך העבודה. הדברים אמורים כמובן גם לאלמנים שאיבדו את נשיהם בתאונות עבודה מצערות.

שנה טובה ומתוקה

אסיים את המינשר הראשון הזה בברכת שנה טובה, שנה של בשורות טובות ומתוקות לכם ולבני משפחותיכם. שמרו על עצמכם והיו ברוכים.

שנה טובה ומתוקה

שלכם,
יוסי דדוש
יו"ר ארגון נכי ואלמנות תאונות העבודה בישראל

הגדלת גודל גופן
הגדלת גודל גופן
הקטנת גודל גופן
הקטנת גודל גופן
איפוס גודל גופן
איפוס גודל גופן
הבלטת קישורים
הבלטת קישורים
גווני שחור לבן
גווני שחור לבן
היפוך צבעים
היפוך צבעים
איפוס הכל
איפוס הכל
סגירת תוסף נגישות
תפריט נגישות