דבר יו"ר הארגון / 19.01.23

חברות וחברי ארגון יקרים,

בימים אלה אנו ממשיכים במרץ בקידום הזכויות של נכי העבודה בישראל ושל אלמנות נכי העבודה בשורה ארוכה של פגישות ויוזמות חקיקה.

עם כינון הממשלה החדשה אני תקווה שהפעם יעלה בידינו להגשים את המאבק לשנות את הצמדת הקיצבאות שלנו מהצמדה למדד להצמדה לשכר הממוצע במשק. וזאת למרות הזינוק במדדים בחודשים האחרונים. שכן השכר שלנו אמור וצריך להיות צמוד למדד השכר הממוצע במשק.

אנו פועלים בסוגיה זאת, כמו בנושאים אחרים, מול הנהלת הביטוח הלאומי. זאת אגב ההזדמנות לברך בהצלחה רבה בשם כל חברות וחברי הארגון את מנכ"לית הביטוח הלאומי הנכנסת ירונה שלום. בטוחני שכעובדת ותיקה בביטוח הלאומי היא תמשיך לגלות רגישות רבה לנכי העבודה ולאלמנות נכי העבודה בישראל, ותסייע לנו לקדם את הזכויות שלנו.

לבד מזאת הארגון שלנו נמצא בימים אלה בתקופה דינמית ופוריה של עשייה בכל רחבי הארץ ובו זמנית.

בימים אלה ממש אנחנו על סף השלמה וסיום של פרויקט אדיר בחיפה, שיאפשר בקרוב ממש את מעבר החברים בחיפה למשכן החדש של ארגון נכי העבודה ואלמנות נכי העבודה בצפון.

לרשות החברות והחברים יעמוד מבנה מרווח, מונגש, מרשים ומאיר פנים. חוץ מהמשרדים וקבלת הקהל יהיו שם כיתות לימוד, אולם הרצאות, ובהמשך חדר כושר גדול ומשוכלל לטובת המתעמלות והמתעמלים.

חנוכת המשכן החדש בחיפה צפויה בקרוב.

גם בבירת הנגב באר-שבע אנחנו מתקרבים לסיום הפרויקט מעורר ההשראה והאיכותי של חנוכת משרדי הארגון החדשים. המשכן החדש שלנו בבאר-שבע יכלול אולם הרצאות, כיתות לימוד לחוגים שונים ועמדות הטענה למכוניות המונעות בחשמל.

בצמוד למטה המרשים שייחנך בקרוב יוקם פרויקט "נוה בריאות", שיכלול בריכה טיפולית, בריכה פתוחה וחדרי כושר שיעמדו לטובת כלל ציבור הנכים בנגב. וכל זאת בסיוע של העיריה ובניצוחו של ראש עירית באר-שבע רוביק דנילוביץ.

בהזדמנות זאת אני שמח לבשר כי כמו בכל שנה גם השנה קיבלנו אישור ניהול תקין מרשם העמותות, שטרח אף לציין כי העמותה נמצא בעודף תקציבי ולא חלילה בגרעונות. ועל כך גאוותי.

עודף תקציבי מאפשר לנו כארגון להקים ולקדם את כל הפרוייקטים שנמצאים עדיין בצנרת :

הגדלת סניף ירושלים

הקמת סניפים חדשים לארגון בערים אשדוד ונתניה.

כל זה לא היה מתאפשר אלמלא הניהול הנכון והיעיל של הארגון על ידי ההנהלה. ניהול נכון ובשום שכל של ההשקעות הניב את פירות העודף התקציבי שממנו נהנים  כל חברי הארגון. זה מה שמאפשר לנו להגשים את החזון שלנו לטובת הארגון כולו.

והחזון כולל גם את התפיסה של ארגון שבניין כוחו לא תלוי ומבוסס על דמי החבר או על תרומות או על הקצאה מגופים ממשלתיים כאלה ואחרים, אלא אך ורק על ניהול נכון. כל נכסי הארגון הם בבעלות הארגון, ללא הלוואות כלשהן.

כמו כן סל התרבות של חברי הארגון התרחב באחרונה.

אנחנו מעניקים לכל יתום של נפגעי תאונות העבודה שמתגייס לצה"ל מענק לטובת רכישת ציוד לקראת גיוס לצה"ל (כאלף שקלים לרכישה ברשת ריקושט) לבל ייגרע חלקו מכל מתגייס אחר ששני הוריו חיים ומסוגלים להעניק לו את צרכיו בנושא זה.

גם יתומים שאינם ברי גיוס אך מתנדבים בפעילות בקהילה – מקבלים סיוע בסך 600 שקלים.

בימים אלו אנחנו מתכוונים להעלות את גובה ההלוואות לחברי הארגון ל-10 אלפים שקלים ללא הצמדה וללא ריבית (במקום 6000 שקלים עד כה).

התחלנו גם בחלוקת ילקוטים לתלמידי בתי הספר ליתומים ולילדי נפגעי תאונות עבודה שהקצבאות שלהם נמוכות.

מובן שעם התחלת הדיונים עם הממשלה החדשה ונציגיה נשוב ונחדש את המאבק להפסיק את ההפליה הנוראית לאלמנות נכי העבודה חברות הארגון שהקצבה שלהן מופסקת עם כל הקמת קשר עם בן זוג. נושא זה – לאפשר להן להינשא מחדש  מבלי לפגוע בגימלה — מקובל ומוסכם גם על ידי הביטוח הלאומי ונקווה שבקרוב יבוא על פתרונו.

זה גם הזמן להודות לנשיא הארגון שלנו אבי עמידור שאותו אני נוהג לכנות "האח הגדול של ארגון נכי העבודה ואלמנות נכי העבודה בישראל. הוא תומך ןמייעץ לכל ראשי הסניפים בארגון ומהווה אוזן קשבת להם בכל שעה.

תודה גם למנהלי הסניפים, אוואנס אלוש, שמשמש גם כיו"ר ועדת הכספים, יוסף סעיד, משה דדון וכל חברי ועד הארגון שפועלים ללא הרף לטובת חברות וחברי הארגון.

שאו ברכה כולם,

בברכה,

יוסי דדוש,

יו"ר הארגון.

תפריט נגישות
הגדלת גודל גופן
הגדלת גודל גופן
הקטנת גודל גופן
הקטנת גודל גופן
איפוס גודל גופן
איפוס גודל גופן
הבלטת קישורים
הבלטת קישורים
גווני שחור לבן
גווני שחור לבן
היפוך צבעים
היפוך צבעים
ביטול אנימציות
ביטול אנימציות
איפוס הכל
איפוס הכל
הצהרת נגישות
סגירת תוסף נגישות
דלג לתוכן המרכזיתפריט ראשיתפריט נגישותיצירת קשרמפת אתר