נגישות

טיול מסורת ליוון

+ -
חברות וחברים יקרים,

אנו שמחים להגיש לחברי הארגון תוכנית לטיול מסורת ליוון המתוכנן להתקיים בע"ה בתאריך ל' סיוון – ז' תמוז 13-20.6.2018 (7 לילות 8 ימים). הטיול יהיה על בסיס חצי פנסיון כשר, מדריך ואוטובוס צמוד בכל הטיול.

המחיר 1475 $ לאדם בחדר זוגי (מותנה ב – 35 מטיילים).

להרשמה לטיול ולשאלות נוספות, ניתן ליצור קשר עם מזכירות סניף ירושלים, טלפון: 02-6246091


מסלול הטיול ופרטים נוספיםסירטאקי ובוזוקי
יוון הקלאסית – 8 ימים
טיולים לשומרי מסורת בהווי דתי

דלפי, קלאמבקה, מטאורה, קסטוריה, סלוניקי, אדסה, וריה, ורגינה, וולוס, מקריניצה, פורטריה, אתונה, תעלת קורינתוס, נפפליון

סיורים מודרכים
בדלפי, סלוניקי ,ואתונה.

ביקורים ואירועים מיוחדים
דלפי – המוזיאון והאתר הארכיאולוגי.
מטאורה – ביקור באחד המנזרים ה"תלויים".
קסטוריה – מוזיאון הפולקלור.
סלוניקי – המוזיאון היהודי.
אדסה – מפל המים.
וריה - העיירה המקדונית בסגנון עות'מני.
פיליון – מקריניצה ופורטריה.
תרמופיליי – האנדרטה לזכרו של מלך ספרטה.
אתונה – האקרופוליס.
אתונה – בילוי ערב בטברנה יוונית.
תעלת קורינתוס.
נפפליון – העיר העתיקה.

מידע כללי
* טיסות בינלאומיות ת"א-אתונה-ת"א.
* בתי מלון – אכסון בתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
* כלכלה – חצי פנסיון .
* טיפים לנותני השירותים השונים.
* תחבורה -אוטובוס תיירים נוח וממוזג .
* מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה בהדרכת טיולים בארצות היעד.
* מפגש קבוצה לפני הנסיעה.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח רפואי/מטען
* הוצאות אישיות שונות
* תשר למדריך הישראלי


1. יום ג'
תל אביב – אתונה, אראחובה, דלפי
מנמל התעופה ע"ש בן גוריון נטוס לאתונה. עם הנחיתה בשעות הבוקר ניסע לאראחובה, כפר קסום השוכן על מצוק ומשקיף אל נוף הרים, עמקים ומטעי זית. מכאן הדרך קצרה לדלפי, מרכזה הדתי והרוחני של יוון העתיקה ומקום מושבו של האוראקל (חוזה העתידות), השוכנת למרגלות הר הפארנסוס הצופה על מפרץ קורינתוס. נערוך סיור מודרך במוזיאון המרשים

ולאחריו נבקר באתר הארכיאולוגי - האגורה (שוק), אזור המקדשים כולל מקדש אפולו - בו שכנה הנביאה חוזת העתידות, התיאטרון והאצטדיון. לינה באזור וארוחת ערב .

2. יום ד'
טריקאלה, קלאמבקה, מטאורה
בבוקר נחצה את רכס הרי הפארנסוס בדרכנו צפונה לטריקאלה, עיר יפה בה עובר הנחל לית'אוס. נטייל באזור הנהר ובמדרחוב המקסים, המלא בחנויות ובבתי קפה תוססים. מכאן ניסע דרך מישורי תסאליה אל קלאמבקה. עם ההגעה נתרשם מנופי מטאורה, מהיפים והמדהימים באירופה. שם בראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה נבנו מנזרים הנראים כתלויים באוויר. נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד המנזרים. לינה בקלאמבקה וארוחת ערב.

3. יום ה'
קסטוריה, ורג'ינה, וריה, אדסה, סלוניקי
אנו בדרכנו למחוז מקדוניה. נבקר בקסטוריה, עיר יפה השוכנת על חצי אי קטן החודר אל תוך אגם. נבקר במוזיאון הפולקלור, בו נתרשם מתרבות החיים בצפון יוון. נמשיך לורג'ינה, בה נבקר בקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, כולל קבר אביו של אלכסנדר הגדול. הלאה לוריה, עיירה מקדונית בעלת סגנון בניה עות'מני, בה נשתמר רובע עתיק הכולל בית כנסת (בו נבקר במידת האפשר). בהמשך פנינו מועדות לעיירה אדסה, השוכנת על גבעה ובה שופעים מעיינות מים אשר נופלים במפל מרהיב בקצה העיירה לכיוון המישור. בשעות הערב נגיע לסלוניקי וארוחת ערב.

4. יום ו'
סלוניקי
בסיורנו המודרך הבוקר נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ולאתריה. נבקר בבית הכנסת של סלוניקי ובמוזיאון היהודי, המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נבקר גם בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן - סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מנים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אתאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית, את קשת גלריוס והרוטונדה. נבקר גם באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית - האנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות. ארוחת ערב.

5. שבת
סלוניקי
לאחר תפילה וסעודת שבת נצא לסיור רגלי בלווי מלווה הקבוצה.
בערב – אפשרות ליהנות בטברנה מקומית ולחוות את ההווי והאווירה המקומיים.

6. יום א'
חצי האי פיליון
נמשיך דרומה לחצי האי פיליון, הנמצא בין מפרץ פאגאסטיקוס והים האגאי, הנחשב לאחד היפים ביוון ומשלב הרים גבוהים הנושקים לים, יערות צפופים, כפרים ציוריים, שפע מעיינות וחופי ים מקסימים. בחצי האי ישנם 24 כפרים ציוריים, המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. נבקר בוולוס, השוכנת במבואות חצי האי - עיר צעירה ותוססת ונטייל לאורך הטיילת הנחמדה. נבקר גם בשני הכפרים היפים ביותר - מקריניצה ופורטריה. נראה את הכיכר המרכזית (פאלאטיה) עם עץ הדולב, בתי אבן ציורים, דוכנים לממכר תוצרת האזור ובהם עשבי תיבול ומרפא וריבות וכן נצפה על הנוף המרהיב הנשקף לכל עבר. לינה בפורטריה. וארוחת ערב.


7. יום ב'
מעבר תרמופיליי,אתונה
לאחר ארוחת הבוקר פנינו מועדות דרומה. נבקר במעבר תרמופיליי ונראה את האנדרטה לזכרו של ליאונידס מלך ספרטה, שהנהיג 300 מחייליו כנגד הצבא הפרסי שפלש ליוון בעת העתיקה.

נמשיך לאתונה ועם ההגעה נערוך סיור מודרך באקרופוליס - "העיר העליונה". על גבעת האקרופוליס נמצאים שרידי שלושה מקדשים, שני תיאטראות ומוזיאון והחשוב מכולם הוא הפרתנון, המוקדש לאלה אתנה, שעל שמה קרויה גם העיר. האקרופוליס הוא אחד מסמליה המוכרים ביותר של יוון העתיקה ששרד עד ימינו והפך לסמלה של יוון המודרנית. נמשיך בסיור ונראה את בניין הפרלמנט ואת אנדרטת החייל האלמוני שבכיכר סינטגמה (החוקה), את אצטדיון השיש בו התקיימו המשחקים האולימפים המודרניים הראשונים, את הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס ואת רחוב האוניברסיטה על שלל מבניו הקלאסיים - בנין האקדמיה, בנין האוניברסיטה ובנין הספרייה הלאומית. ארוחת ערב
בערב – מצפה לנו חוויה יוונית עת נצא לטברנה יוונית אופיינית, בליווי להקה שתנגן, תשיר ותנעים לנו ערב עם מיטב המוסיקה היוונית הנפלאה ותשלים לנו בילוי ערב מהנה.

8. יום ג'
תעלת קורינתוס, נפפליון, אתונה – תל אביב
ניסע לחצי האי פלופונסוס, איזור הררי רווי אתרים היסטוריים ונופים מרשימים. נעצור לתצפית על תעלת קורינתוס, התעלה החפורה השנייה באורכה בעולם אחרי תעלת פנמה, המחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. נמשיך בדרך של נופים לנפפליון, אחת הערים היפות ביוון השוכנת במפרץ ארגוליס, שהייתה עיר הבירה הראשונה של יוון החדשה. נטייל ונסייר בין הסמטאות הציוריות, בכיכר הראשית ומהטיילת נצפה על אי ה"תליין" שבמפרץ.
אחה"צ – נחזור לאתונה ומעט זמן חופשי באזור הפלאקה.
בערב – ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה ארצה.

לתשומת לב:
-יתכנו מקרים בהם האכסון יהיה מחוץ לערים הראשיות עקב תערוכות, ירידים וכנסים.
-מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי המתפרסמים בסוף החוברת.

יתכנו שינויים בסדר הביקורים, תאריכי היציאה ובתכני הטיול.המידע הנמסר באתר האינטרנט של הארגון הינו כללי ואינפורמטיבי בלבד, ויכול לשמש כמקור מידע ראשוני לגולשים באתר בלבד. הגלישה באתר מהווה הסכמה לאמור בתנאי השימוש באתר כפי שהם וכפי שיעודכנו בעתיד בעמוד תנאי השימוש. המידע, המדריכים והייעוץ הניתנים באתר זה, ככל שניתנים, נועדו ליידוע הגולשים בלבד, ואינם יכולים לשמש כבסיס לכל הליך משפטי ו/או הליך אחר. אין להציג מידע זה ו/או תשובות הניתנות במסגרת אתר אינטרנט זה, בפני כל גוף חיצוני ואין להסתמך עליהם לכל צורך אחר החורג ממטרת האתר.
כל הזכויות שמורות - 2015 - ארגון נכי ואלמנות נפגעי תאונות עבודה בישראל
URL בניית אתרים